Zakończenie konkursu "Prawa Dziecka - Prawami Człowieka".
Dodane przez administrator dnia Grudzień 18 2012 21:05:51
10 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie IX Ogólnołódzkiego Konkursu „Prawa Dziecka – Prawami Człowieka”...

Treść rozszerzona

10 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie IX Ogólnołódzkiego Konkursu „Prawa Dziecka – Prawami Człowieka”.
Swoją obecnością zaszczycili nas:
p. Grażyna Źródlak – w imieniu Łódzkiego Kuratora Oświaty, p. Elżbieta Leśniowska - w imieniu Dyrektora ŁCDNiKP, p. Grażyna Wendland – Przewodnicząca Łódzkiego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, p. Jolanta Trawczyńska-Markiewicz – Przewodnicząca Komisji Konkursowej z ramienia ŁCDNiKP oraz finaliści konkursu z 10 łódzkich szkół wraz ze swoimi nauczycielami.
Po powitaniu gości i słowie wstępnym głos zabrała p. Jolanta Trawczyńska-Markiewicz, która w imieniu Komisji Konkursowej zrelacjonowała wrażenia z tegorocznej edycji konkursu.
Następnie zaprosiliśmy publiczność do obejrzenia krótkiej inscenizacji nawiązującej do przypadającego na ten dzień Światowego Dnia Praw Człowieka w wykonaniu uczniów klasy III a naszej szkoły, a w reżyserii ich wychowawczyni p. Gabrieli Porczyńskiej. Przedstawienie było wzruszające ale i bardzo przekonujące więc bardzo się wszystkim podobało.
Zanim zaczęło się wręczanie dyplomów, podziękowań upominków i nagród poproszono o wystąpienie Piotra Puchalskiego z SP 91, który wraz z czterema innymi uczestnikami finału uzyskał dodatkowe wyróżnienie Komisji Konkursowej w postaci możliwości zaprezentowania swojej mowy konkursowej przed publicznością. W dalszym ciągu imprezy, pomiędzy wręczeniami wystąpili jeszcze: Agata Dwornik z SP 12, Julia Adamik z SP 190, Michał Jeziorski z SP 12 oraz Maciej Walter z SP 162.
Następnie wręczono wyróżnienia 13 uczestnikom finału (wyniki konkursu w zakładce – konkursy). Podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów wręczyła p. Elżbieta Leśniowska, a wszystkim osobom wspierającym nasz konkurs – p. Dyrektor Paweł Miszczak.
Wreszcie nadeszła chwila, w której ujawniono laureatów trzech pierwszych miejsc i wręczono im dyplomy i nagrody. Wręczenia dokonali: p. Grażyna Wendland oraz p. Paweł Miszczak. Na koniec głos zabrała p. Grażyna Wendland, która zaprosiła na scenę wszystkich finalistów i gratulując im wysokiego poziomu wiedzy i znakomitego przygotowania wręczyła wszystkim specjalne dyplomy uznania od KOPD.
Wtedy to prowadząca uroczystość p. Joanna Adamik ogłosiła koniec tegorocznej edycji konkursu i zaprosiła nauczycieli do udziału w przyszłorocznej, X - jubileuszowej.