Święto Niepodległości
Dodane przez administrator dnia Listopad 27 2011 14:58:10
W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyło się przedstawienie, pokazujące różne postawy młodego pokolenia wobec ojczyzny.

Treść rozszerzona

W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyło się przedstawienie, w którym uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych pokazali swoim rówieśnikom różne postawy młodego pokolenia wobec ojczyzny. Na chwilę przenieśliśmy się w czasy z początków XX wieku, w których żołnierze Legionów Polskich pod dowództwem J. Piłsudskiego gotowi byli do poświęceń dla obrony ojczyzny. Tłumaczyli oni dzisiejszej młodzieży, na czym polega patriotyzm. Swoim oddaniem dla ojczyzny przekonali następne pokolenie do zmiany poglądów na temat miłości do swojej ojczyzny.Zrobili to dość skutecznie, gdyż widzowie auli szkolnej siedzieli skupieni i z zainteresowaniem oglądali przedstawienie.
Młodzi aktorzy grali swoje role z niezwykłym zaangażowaniem, w czym dopomogły im piękne mundury i autentyczne szable oraz sama dekoracja sali.
W trakcie widowiska wystąpił chór szkolny pod kierunkiem P.Świnogi, uprzyjemniając czas piosenkami żołnierskimi z tamtej epoki.
Nad całością czuwała i koordynowała p. E. Grzanek.