KONCERT ,,CZWÓRKI DLA NIEPODLEGŁEJ"
Dodane przez administrator dnia Grudzień 18 2018 20:21:28
W dniu 22. listopada odbył się w naszej szkole patriotyczny koncert chóru i orkiestry dętej ,,Czwórki Band '87” we współpracy z kołem teatralnym.
Treść rozszerzona

W dniu 22. listopada odbył się w naszej szkole patriotyczny koncert chóru i orkiestry dętej ,,Czwórki Band '87” we współpracy z kołem teatralnym. W tym wyjątkowym dla naszej społeczności szkolnej dniu wzięły udział całe rodziny, by z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie świętować to wyjątkowe wydarzenie. Zarówno chór szkolny, jak i orkiestra dęta zaprezentowały kilkanaście pieśni patriotycznych. Wzruszające występy uczniów oraz absolwentów naszej szkoły zostaną na długo w naszej pamięci.

Dzień wcześniej, chór szkolny wraz z kołem teatralnym zaprezentowały uczniom naszej szkoły inscenizację słowno-muzyczną, którą rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek Roty. Uczniowie klas IV-VIII w bardzo ciekawy i obrazowy sposób poprzez śpiew i recytację wierszy przedstawili trudną drogę do odzyskania wolności. Młodzi artyści i recytatorzy swoją postawą i zaangażowaniem przybliżyli nam atmosferę: dramatyzm i radość tamtych czasów. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli przedstawienie często włączając się w śpiew znanych pieśni patriotycznych.

Przybyłym gościom, w tym rodzicom uczniów oraz samym uczniom dziękujemy za wspólne przeżywanie tego czasu. Ogromne podziękowania kierujemy ku wykonawcom za ogrom wysiłku, zaangażowanie włożone w przygotowania, które zaowocowały tak wspaniałymi występami. Życzymy Wam dalszych sukcesów i jesteśmy przekonani o tym, że się spełnią widząc drzemiący w Was talent.

Dziękujemy za ogrom pracy włożonej w przygotowania koncertu: za oprawę muzyczną Panu Dyrektorowi Pawłowi Miszczakowi - przygotowanie orkiestry dętej i Pani Paulinie Świnodze - przygotowanie szkolnego chóru, w tym solistów kl. IV-VII oraz Pani Beacie Kwaśniewskiej za przygotowanie scenariusza inscenizacji, merytoryczną oprawę wraz z kołem teatralnym kl. VIII.