Czwarty Rajd Dreptusia
Dodane przez administrator dnia Listopad 29 2009 18:57:05

Mimo niesprzyjaj±cej aury (było pochmurno i od czasu do czasu mżył deszcz) kilkana¶cie osób zjawiło się wczesnym rankiem na placu przed szkoł±.

W pięknych mikołajkowych czapeczkach wsiedli¶my do autobusu i udali¶my się na osiedle Radogoszcz-Wschód, gdzie spotkali¶my się z Pani± Dyrektor.

Ruszyli¶my w kierunku Lasu Łagiewnickiego. Po drodze sfotografowali¶my się w towarzystwie bałwana, chociaż wkoło nie było ani odrobiny ¶niegu.

Kiedy przeszli¶my przez ulicę Łagiewnick± i wkroczyli¶my do lasu stanęli¶my jak wryci ... Na skraju lasu czekał na nas ¦w. Mikołaj ze ¦nieżynk±! Mieli wór ze słodyczami, którymi obdarowali wszystkich uczestników naszego rajdu. Oczywi¶cie uprzednio dowiedziawszy się, że nie mamy na sumieniu żadnych niecnych postępków.

Ponieważ Mikołaj miał przed sob± pracowity dzień, a my - dług± trasę, po zrobieniu pami±tkowego zdjęcia pożegnali¶my się i poszli¶my dalej przez las.

Kilkakrotnie zatrzymywali¶my się - na odpoczynek oraz przeczytanie z przewodnika informacji o Lesie Łagiewnickim, który jest jedynym kompleksem le¶nym w granicach administracyjnych miasta w całej Europie.

W końcu doszli¶my do ulicy Okólnej, gdzie pożegnali¶my się z Pani± Dyrektor i wsiedli¶my w autobus, aby wrócić na Retkinię.