Festiwal Zdrowia 2015
Dodane przez administrator dnia Maj 06 2015 13:01:24
Festiwal otworzył p. dyrektor P. Miszczak. W pierwszej części bawili się uczniowie klas młodszych. Prezentowali hasła dotyczące walki z hałasem Obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologicznej w wykonaniu klasy Ia. Był też quiz wiedzy o zdrowiu oraz pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów z kl. III b. Na zakończenie podsumowano konkurs plastyczny dotyczący walki z hałasem. Laureaci konkursu odebrali nagrody i gratulacje.
W drugiej części festiwalu bawili się uczniowie klas starszych. Obejrzeli przedstawienie na podstawie bajki o królewnie Śnieżce w wykonaniu klasy IV b. W sposób dowcipny, a jednocześnie trafiający do wyobraźni krasnoludki i królewna Śnieżka przekonywały do higienicznego trybu życia. Wśród uczniów klas IV - VI tematem przewodnim był hałas - jego źródła, wpływ na nasze zdrowie i sposoby jego ograniczenia. Uczniowie klas szóstych przygotowali na ten temat prezentacje multimedialne. Ich wysoki poziom merytoryczny i techniczny znalazł uznanie w oczach uczestników festiwalu. Uczestnicy festiwalu mieli także okazję popisać się swoją wiedzą nt. zdrowia i ekologicznego trybu życia. Przedstawiciele wszystkich klas odpowiadali na pytania w quzie dotyczącym tych zagadnień. Łatwo nie było, ale wszyscy wyszli z tego sprawdzianu zwycięsko. Ostatnim punktem festiwalu był bankiecik czyli konsumpcja ekologicznych kanapek i sałatek przygotowanych przez uczniów i rodziców klas czwartych. Pięknie wyglądały, a jak smakowały...
W krótkim podsumowaniu festiwalu p. dyrektor E. Śledziewska podziękowała wszystkim uczestnikom i podkreśliła jego walory edukacyjne i promujące zdrowie.
A zatem, do zobaczenia za rok!