Bezpieczny uczeń
Dodane przez administrator dnia Kwiecień 13 2014 16:47:08

W dniach 24 -28 III odbył się w naszej szkole Wiosenny Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem „Bezpieczny uczeń”.
W poniedziałek 24.03. uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem strażackim znajdującym się na wyposażeniu wozu strażackiego oraz wysłuchały pogadanki nt. bezpieczeństwa p – poż.
W dn. 27.03.14 r. odbyła się impreza pt. „Bezpieczny uczeń” w której wzięli udział uczniowie klas I– VI. Poruszono na niej szereg problemów związanych z bezpieczeństwem zarówno w szkole jak i poza nią. W klasach młodszych dzieci obejrzały inscenizację pt. ”Prawa dziecka prawami człowieka”. W klasach IV –VI pokazane zostały prezentacje multimedialne dot. bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci wzięły udział w turnieju wiedzy pt. „Bezpieczny uczeń” w trakcie którego wykazały się dużą wiedzą o zasadach bezpieczeństwa w domu i na drodze, umiejętnością zachowania się w sytuacjach trudnych a także znajomością numerów alarmowych. Konkurs był podsumowaniem wiadomości zdobytych podczas cyklu spotkań ze Strażą Miejską. Wiele emocji w klasach starszych wzbudził pokaz sztuk walki dotyczący technik samoobrony. Młodzi adepci „Aikido” pod kierunkiem swojego mistrza p. Piotra Smaka wykazali się niemałym kunsztem. Na zakończenie spotkania uczniowie z kl. V c i VI zapoznali swoich kolegów z przygotowanymi wcześniej ulotkami dotyczącymi bezpieczeństwa na terenie szkoły i bezpiecznego korzystania z internetu. W klasach młodszych dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych pt. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody rzeczowe.
Wiosenny Tydzień Promocji Zdrowia był przeglądem działań prozdrowotnych w naszej szkole, których celem było kształtowanie bezpiecznych zachowań dzieci oraz tworzenie środowiska sprzyjającego bezpieczeństwu.
Zespół ds. Promocji Zdrowia