O szkole
· Historia szkoły
· Patron
· Hymn
· Galeria
· Bilbioteka

· Świetlica
· Pedagog i psycholog
· Pracownicy
· Kalendarz szkolny
· Wzory dokumentów
· Sukcesy szkoły
· Projekty realizowane w szkole
· Punktowy System Oceniania Zachowania
· Przedmiotowe systemy oceniania
· Statut szkoły
· Szkolny klub wolontariatu
· Ogłoszenia
· Informacje związane z polityką ochrony danych instytucji
· Obiady
· SKTR Dreptuś
· Gazetka szkolna
· Fundacja Akademia 44
· Poprzednia wersja strony
Nowe artykuły
· Rozpoczęcie roku szk...
· Obiady I semestr 201...
· Fajna sprawa, być Mi...
· "Dreptuś" w Ogrodzie...
· CENTRUM ŚWIADCZEŃ SO...
Wychowanie przez czytanie.
Wydarzenia

Program "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości" realizowany był we wszystkich klasach szóstych i klasie 7b, w ramach współpracy naszej szkoły z Fundacją "Cała Polska czyta dzieciom". Celem programu było wspieranie rozwoju moralnego dzieci i młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Umiejętność kształtowania przestrzegania zasad moralnych, jest fundamentem klimatu wychowawczego szkoły, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Dotyczy to również umiejętności doboru właściwej i wartościowej literatury. Nauczanie wartości i nauka dokonywania ocen etycznych to priorytet w oddziaływaniach dydaktyczno-wychowawczych. Wzorce i zasady postępowania przekazywane przez szkołę w procesie edukacji, stają się podstawą, którą człowiek kieruje się w swoim postępowaniu i odnajduje sens życia. Dlatego realizacja programu Wychowanie przez czytanie, okazała się tak ważna i potrzebna.
Na zajęciach omawiano istotę i skutki stosowania bądź zaniechanie poszczególnych wartości moralnych, na podstawie książki "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach". Na jednym z prowadzonych zajęć gościem była Pani Barbara Langner – konsultant ŁCDNiKP ds. edukacji czytelniczej wraz z nauczycielami bibliotekarzami z innych szkół.
Lekcje na temat wartości cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W bibliotece zorganizowano również wystawę prac naszych uczniów.

Berenika Biały i Beata Kwaśniewska

Kontakt
Szkoła Podstawowa
nr 44
im. prof. Jana Molla
ul. Kusocińskiego 100
94-054 Łódź


tel. 42 686 48 89
fax. 42 686 48 89


kontakt@sp44.elodz.edu.pl

Projekty