O szkole
· Historia szkoły
· Patron
· Hymn
· Galeria
· Bilbioteka

· Świetlica
· Pedagog i psycholog
· Pracownicy
· Kalendarz szkolny
· Wzory dokumentów
· Sukcesy szkoły
· Projekty realizowane w szkole
· Punktowy System Oceniania Zachowania
· Przedmiotowe systemy oceniania
· Statut szkoły
· Szkolny klub wolontariatu
· Ogłoszenia
· Informacje związane z polityką ochrony danych instytucji
· Obiady
· SKTR Dreptuś
· Gazetka szkolna
· Fundacja Akademia 44
· Poprzednia wersja strony
Nowe artykuły
· Rozpoczęcie roku szk...
· Obiady I semestr 201...
· Fajna sprawa, być Mi...
· "Dreptuś" w Ogrodzie...
· CENTRUM ŚWIADCZEŃ SO...
Muzykobranie 2018
Wydarzenia

W czwartek 8 XI uczniowie klas V wraz z licznie przybyłymi rodzicami śpiewali dla Niepodległej. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17. Salę widowiskową udekorowano białymi i czerwonymi różami, które wcześniej piątoklasiści robili na lekcjach techniki. Umieszczone w koszach i wazonach bibułkowe kwiaty wyglądały bardzo ładnie. Wyjątkowy charakter spotkania podkreślały galowe stroje uczniów ozdobione kotylionami w narodowych barwach.

Niezwykle uroczyście prezentowały się klasy na scenie. Każda wykonała przygotowaną przez siebie pieśń związaną z naszą historią. Usłyszeliśmy „ Ułanów”, „ Wojenko, wojenko”, „ Serce w plecaku” i inne. Występy klas poprzedziło wspólne odśpiewanie legionowej pieśni pt. „ My, Pierwsza Brygada”. Swoje wokalne umiejętności pokazali również soliści , duety , tercety, kwartety, a nawet sekstety. Słowa uznania należą się Mai Kamińskiej, absolwentce naszej szkoły. „Rozkwitały pąki białych róż ”w jej wykonaniu zabrzmiały wyjątkowo wzruszająco.

Imprezę urozmaiciły konkursy: „ Jaka to melodia? ”przygotowany przez B. Kiełbika i S. Włodarczyka z Vd i „ Jak to leciało?”, który prowadziły dziewczynki z Va G. Jakusik i R. Piechota.

Później mieliśmy okazję wysłuchać rodzinnych duetów – Filip Skwarnecki zaśpiewał „Płynie Wisła płynie”, a akompaniowała mu na skrzypcach jego młodsza siostra. Natomiast z Rozalką Piechotą śpiewającą „Serce w plecaku” wystąpił, grając na akordeonie, starszy brat.

Na zakończenie prowadząca spotkanie pani Paulina Świnoga, która je również wyreżyserowała i przygotowała, poprosiła wszystkich o powstanie i zaśpiewanie „ Żeby Polska była Polską”. Wyświetlone na ekranie słowa tej mądrej i pięknej pieśni śpiewane przez nauczycieli, dzieci, rodziców i dziadków sprawiły, że wszyscy poczuliśmy siłę i ducha wspólnoty, w której: cyt.:

„Długi łańcuch ludzkich istnień

Połączony myślą prostą

Żeby Polska, żeby Polska,

Żeby Polska była Polską.”

Kontakt
Szkoła Podstawowa
nr 44
im. prof. Jana Molla
ul. Kusocińskiego 100
94-054 Łódź


tel. 42 686 48 89
fax. 42 686 48 89


kontakt@sp44.elodz.edu.pl

Projekty