O szkole
· Historia szkoły
· Patron
· Hymn
· Galeria
· Bilbioteka

· Świetlica
· Pedagog i psycholog
· Pracownicy
· Kalendarz szkolny
· Wzory dokumentów
· Sukcesy szkoły
· Projekty realizowane w szkole
· Punktowy System Oceniania Zachowania
· Przedmiotowe systemy oceniania
· Statut szkoły
· Szkolny klub wolontariatu
· Ogłoszenia
· Informacje związane z polityką ochrony danych instytucji
· Obiady
· SKTR Dreptuś
· Gazetka szkolna
· Fundacja Akademia 44
· Poprzednia wersja strony
Nowe artykuły
· Rozpoczęcie roku szk...
· Obiady I semestr 201...
· Fajna sprawa, być Mi...
· "Dreptuś" w Ogrodzie...
· CENTRUM ŚWIADCZEŃ SO...
"Podaruj chorym dzieciom odrobinę uśmiechu".
Wydarzenia

Tak, jak co roku, w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna "Podaruj chorym dzieciom odrobinę uśmiechu na Święta Bożego Narodzenia". Przez cały listopad uczniowie klas I-VI przynosili min: zabawki, gry, puzzle, książki, przybory plastyczne, czyli wszystko to, co może umilić czas dzieciom spędzony w szpitalu.

Dodatkowo na prośbę organizatora akcji, wychowawcy zbierali od chętnych uczniów symboliczną złotówkę. Łącznie zebraliśmy 804,96 zł. Z zebranych pieniążków dla niemowląt z oddziału kardiochirurgii i kardiologii dziecięcej z CZMP zostały zakupione artykuły pielęgnacyjne: oliwki, płyny do kąpieli, sudocremy, chusteczki nawilżane itp.
Do akcji przyłączyła się również Fundacja Akademia 44, dzięki której mogliśmy zakupić 20 kolorowych koców na łóżka małych pacjentów.

6 grudnia br. zebrane podarunki zostały rozdane przez grupę naszych uczniów- Anię, Wiktorię oraz Martynkę- dzieciom przebywającym na następujących oddziałach dziecięcych: kardiochirurgii, kardiologii, neurologii, pediatrii i immunologii z pododdziałem nefrologii.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w świątecznej akcji w imieniu chorych dzieci - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Wasze prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również licznie otworzycie swoje serca na potrzeby innych dzieci.

Serdeczne podziękowania dla Pani Agnieszki Nowickiej oraz Pani Marysi Moll za pomoc w przetransportowaniu darów do CZMP.

Ponadto w szpitalu spotkaliśmy Panią z Radia Łódź. Dzieciaki, pani Agnieszka Miedzińska oraz proj. Jadwiga Moll udzieliły krótkiego wywiadu.

Organizator:
mgr Agnieszka Miedzińska


Kontakt
Szkoła Podstawowa
nr 44
im. prof. Jana Molla
ul. Kusocińskiego 100
94-054 Łódź


tel. 42 686 48 89
fax. 42 686 48 89


kontakt@sp44.elodz.edu.pl

Projekty