O szkole
· Historia szkoły
· Patron
· Hymn
· Galeria
· Bilbioteka

· Świetlica
· Pedagog i psycholog
· Pracownicy
· Kalendarz szkolny
· Wzory dokumentów
· Sukcesy szkoły
· Projekty realizowane w szkole
· Punktowy System Oceniania Zachowania
· Przedmiotowe systemy oceniania
· Statut szkoły
· Szkolny klub wolontariatu
· Ogłoszenia
· Informacje związane z polityką ochrony danych instytucji
· Obiady
· SKTR Dreptuś
· Gazetka szkolna
· Fundacja Akademia 44
· Poprzednia wersja strony
Nowe artykuły
· Rozpoczęcie roku szk...
· Obiady I semestr 201...
· Fajna sprawa, być Mi...
· "Dreptuś" w Ogrodzie...
· CENTRUM ŚWIADCZEŃ SO...
WIELKI FINAŁ MISJI ŚNIADANIOWYCH
Wydarzenia

WIELKI FINAŁ MISJI ŚNIADANIOWYCH
 
8 listopada uczniowie klas III c i III e czynnie włączyli się w ogólnopolską akcję edukacji prozdrowotnej. To była okazja do powtórzenia i wykorzystania wiadomości zdobytych podczas realizacji VI edycji programu "Śniadanie daje moc", w których pilnie uczestniczyli uczniowie klas III.

Wraz z kosmicznymi agentami: Tolą i Maksem, podczas misji klasowych, domowych i specjalnych uczyli sympatycznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. Finałem kosmicznej przygody było wykonanie wspólnego śniadania dla uczniów, dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości, podczas którego powstał wielkoformatowy komiks podsumowujący przygody trójki bohaterów.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawczyń samodzielnie przygotowali posiłek i zjedli wspólne śniadanie. Mieli frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się co lubią ich rówieśnicy i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał sił do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest "paliwo". Program "Śniadanie daje moc" propaguje zdrowe nawyki żywieniowe w trosce o zdrowie wszystkich uczniów, dlatego nasi uczniowie aktywnie zaangażowali się w akcję promującą zdrowie. Było smacznie, kolorowo i wesoło. Z pewnością nie raz powtórzymy tą kulinarną przygodę!

Pragniemy również serdecznie podziękować sponsorom akcji „Śniadanie daje moc”, firmie MILKPOL, Rodzinnej Piekarni Podpora oraz Radzie Rodziców za życzliwy gest oraz ofiarowane wsparcie rzeczowe. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy bardzo nam pomogli podczas całej uroczystości. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy zrealizować nasze cele i zamierzenia. Wyrażając naszą wdzięczność za dobrą wolę i wielkie serce życzymy wielu sukcesów w realizowaniu planów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.

Koordynatorki akcji „Śniadanie daje moc”

Agata Maj

Agnieszka Miedzińska

Kontakt
Szkoła Podstawowa
nr 44
im. prof. Jana Molla
ul. Kusocińskiego 100
94-054 Łódź


tel. 42 686 48 89
fax. 42 686 48 89


kontakt@sp44.elodz.edu.pl

Projekty