O szkole
· Historia szkoły
· Patron
· Hymn
· Galeria
· Bilbioteka

· Świetlica
· Pedagog i psycholog
· Pracownicy
· Kalendarz szkolny
· Wzory dokumentów
· Sukcesy szkoły
· Projekty realizowane w szkole
· Punktowy System Oceniania Zachowania
· Przedmiotowe systemy oceniania
· Statut szkoły
· Szkolny klub wolontariatu
· Ogłoszenia
· Informacje związane z polityką ochrony danych instytucji
· Obiady
· SKTR Dreptuś
· Gazetka szkolna
· Fundacja Akademia 44
· Poprzednia wersja strony
Nowe artykuły
· Rozpoczęcie roku szk...
· Obiady I semestr 201...
· Fajna sprawa, być Mi...
· "Dreptuś" w Ogrodzie...
· CENTRUM ŚWIADCZEŃ SO...
Zakończenie roku szkolnego 2013/2013
Wydarzenia

27 czerwca 2013 r. odbyła się uroczysta akademia kończąca bardzo pracowity i jednocześnie owocny rok szkolny. Pan dyrektor Paweł Miszczak podsumował osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów. Było ich bardzo dużo. Troje uczniów otrzymało stypendia naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Są to: Karolina Żeżawska, Aleksandra Maciaszek i Paweł Kaźmierski. Najlepszymi klasami zostały: Via i VIc.

W imieniu klas szóstych podziękowania złożyła p. Magdalena Kapusta.

Szanowna Pani Dyrektor, Panie Dyrektorze, Wychowawcy klas szóstych, drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły.

Dziś nadszedł ten dzień, który dla wielu był gdzieś w dalekiej przyszłości już od chwili gdy nasze dzieci pierwszy raz pojawiły się w tej szkole. I oto niewiadomo jak i kiedy minęło sześć wspólnych lat i przyszłość stała się teraźniejszością – nadszedł ten dzień pożegnań. Zanim jednak na dobre uczniowie opuszczą szkołę i poczują się gimnazjalistami, my rodzice klas szóstych chcielibyśmy ze swojej strony złożyć na ręce Pani Dyrektor i Pana Dyrektora podziękowania.

Pozwólcie Państwo że posłużę się przykładem, bo to obrazy przemawiają bardziej niż słowo do człowieka XXI wieku.
Nasza szkoła jest nietypowa bo na jej czele stoi Dyrektor i Dyrygent w jednej osobie. Otóż powszechnie wiadomo, że muzyka choćby najbardziej nieokrzesana rządzi się bardzo konkretnymi wręcz matematycznymi regułami.
Pan Dyrektor Paweł Miszczak stojąc na czele szkoły jest jednocześnie Dyrygentem stojącym przed swoją orkiestrą czyli nauczycielami i chórem składającym się z uczniów. To bardzo ciekawa, nietuzinkowa orkiestra.
Pierwsze skrzypce gra Pani Dyrektor Eleonora Śledziewska, a wtórują jej inne prowadzące instrumenty czyli wychowawcy klas. Najpierw były to Pani Gabriela Porczyńska, Pani Beata Sadowska oraz Pani Barbara Sojka, potem w trakcie koncertu dołączyli do nich Pan Krzysztof Koronowski i Pani Anna Kapucińska.
W tej orkiestrze nie zabrakło typowych instrumentów, które prowadzą dźwięk, nadają nastrój, ciągną resztę, ale słychać było też instrumenty nietypowe, rzadkie, jedyne w swoim rodzaju. Były i takie które pojawiły się w jednej z części koncertu i zniknęły.
Kiedy Dyrygent rozłożył swoją partyturę, dał znak batutą rozpoczął się jeden z najdłuższych koncertów o zmiennym nastroju i sześciu częściach.
Instrumenty czekały na sygnał i znak, że pora zacząć, albo że teraz ich partia solowa. Doskonale wyczuwały intencje Dyrygenta- kiedy trzeba chór unieść do góry a kiedy wyciszyć. Każdy z nich miał przed sobą szczegółowe nuty swojego głosu, pilnował kolejności i bacznie obserwował ruch batuty. Dyrygent spokojnie choć stanowczo prowadził instrumenty przez kolejne strony koncertu. Nawet gdy któryś instrument słabł, inne dźwięki niosły jego dźwięk.
W takiej harmonii już w pierwszej części pojawił się chór. Na początku niepewnie, nieśmiało ale z każdą stroną chór ukazywał swoje ogromne możliwości. Oczywiście jak to w chórze bywa pojawiły się charakterystyczne, wybitne głosy, były i te które najlepiej brzmiały wśród innych, a nawet takie które chętniej recytowały niż śpiewały. Czasami chór był bardziej widoczny niż orkiestra, czasami Dyrygent zdecydowanym ruchem batuty uciszał rozentuzjazmowany chór, czasami Dyrygent mógł chwilę odpocząć bo wszystko szło dobrze bez wskazówek.
Części koncertu różniły się między sobą: było radośnie, patetycznie, bardzo głośno i bardzo cicho, nastrojowo i spontanicznie. Zmieniały się pory roku, upływały kolejne lata chór jakby dojrzewał, instrumenty nabierały mocy i wyrazu, a Dyrygent trwał niestrudzenie za pulpitem. Była jeszcze publiczność wciąż ta sama, niezmienna, pełna podziwu i wzruszeń. Dziś koncert dobiega końca, to już ostatnie takty tego wielkiego dzieła jakie napisało życie- gdzie Wy drodzy nauczyciele odgrywaliście tak wielkie znaczenie, gdzie Wy kochani uczniowie tworzyliście historię a my wierna publiczność chcemy Wam wszystkim oklaskami podziękować za ten wysiłek.
DZIĘKUJEMY


Kontakt
Szkoła Podstawowa
nr 44
im. prof. Jana Molla
ul. Kusocińskiego 100
94-054 Łódź


tel. 42 686 48 89
fax. 42 686 48 89


kontakt@sp44.elodz.edu.pl

Projekty