O szkole
· Historia szkoły
· Patron
· Hymn
· Galeria
· Bilbioteka

· Świetlica
· Pedagog i psycholog
· Pracownicy
· Kalendarz szkolny
· Wzory dokumentów
· Sukcesy szkoły
· Projekty realizowane w szkole
· Punktowy System Oceniania Zachowania
· Przedmiotowe systemy oceniania
· Statut szkoły
· Szkolny klub wolontariatu
· Ogłoszenia
· Informacje związane z polityką ochrony danych instytucji
· Obiady
· SKTR Dreptuś
· Gazetka szkolna
· Fundacja Akademia 44
· Poprzednia wersja strony
Nowe artykuły
· Rozpoczęcie roku szk...
· Obiady I semestr 201...
· Fajna sprawa, być Mi...
· "Dreptuś" w Ogrodzie...
· CENTRUM ŚWIADCZEŃ SO...
Bezpieczny uczeń

W dniach 24 -28 III odbył się w naszej szkole Wiosenny Tydzień Promocji Zdrowia pod hasłem „Bezpieczny uczeń”.
W poniedziałek 24.03. uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem strażackim znajdującym się na wyposażeniu wozu strażackiego oraz wysłuchały pogadanki nt. bezpieczeństwa p – poż.
W dn. 27.03.14 r. odbyła się impreza pt. „Bezpieczny uczeń” w której wzięli udział uczniowie klas I– VI. Poruszono na niej szereg problemów związanych z bezpieczeństwem zarówno w szkole jak i poza nią. W klasach młodszych dzieci obejrzały inscenizację pt. ”Prawa dziecka prawami człowieka”. W klasach IV –VI pokazane zostały prezentacje multimedialne dot. bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci wzięły udział w turnieju wiedzy pt. „Bezpieczny uczeń” w trakcie którego wykazały się dużą wiedzą o zasadach bezpieczeństwa w domu i na drodze, umiejętnością zachowania się w sytuacjach trudnych a także znajomością numerów alarmowych. Konkurs był podsumowaniem wiadomości zdobytych podczas cyklu spotkań ze Strażą Miejską. Wiele emocji w klasach starszych wzbudził pokaz sztuk walki dotyczący technik samoobrony. Młodzi adepci „Aikido” pod kierunkiem swojego mistrza p. Piotra Smaka wykazali się niemałym kunsztem. Na zakończenie spotkania uczniowie z kl. V c i VI zapoznali swoich kolegów z przygotowanymi wcześniej ulotkami dotyczącymi bezpieczeństwa na terenie szkoły i bezpiecznego korzystania z internetu. W klasach młodszych dzieci obejrzały wystawę prac plastycznych pt. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody rzeczowe.
Wiosenny Tydzień Promocji Zdrowia był przeglądem działań prozdrowotnych w naszej szkole, których celem było kształtowanie bezpiecznych zachowań dzieci oraz tworzenie środowiska sprzyjającego bezpieczeństwu.
Zespół ds. Promocji Zdrowia
Kontakt
Szkoła Podstawowa
nr 44
im. prof. Jana Molla
ul. Kusocińskiego 100
94-054 Łódź


tel. 42 686 48 89
fax. 42 686 48 89


kontakt@sp44.elodz.edu.pl

Projekty