O szkole
· Historia szkoły
· Patron
· Hymn
· Galeria
· Bilbioteka

· Świetlica
· Pedagog i psycholog
· Pracownicy
· Kalendarz szkolny
· Wzory dokumentów
· Sukcesy szkoły
· Projekty realizowane w szkole
· Punktowy System Oceniania Zachowania
· Przedmiotowe systemy oceniania
· Statut szkoły
· Szkolny klub wolontariatu
· Ogłoszenia
· Informacje związane z polityką ochrony danych instytucji
· Obiady
· SKTR Dreptuś
· Gazetka szkolna
· Fundacja Akademia 44
· Poprzednia wersja strony
Nowe artykuły
· Rozpoczęcie roku szk...
· Obiady I semestr 201...
· Fajna sprawa, być Mi...
· "Dreptuś" w Ogrodzie...
· CENTRUM ŚWIADCZEŃ SO...
Poszukiwania Mikołaja.

10 grudnia, przy pogodnej choć nie najcieplejszej aurze, dreptusiowi turyści wyruszyli w nieznane. A było nas sporo, bo 30 dzieci, 5 rodziców i 2 nauczycielki.
Mikołajkowy rajd, zgodnie z tradycją, miał wiele niespodzianek. Pierwszą był cel wyprawy. Julia Napadłek z klasy V A pierwsza odkryła, że trasa rajdu prowadzi na lotnisko, ale żeby dać też innym szansę na zdobycie lizaka i czapki mikołajowej nie ujawniała głośno swojego odkrycia. Szóstka uczestników odgadła poprawnie, a Klaudia Skonieczna z kl. II C wygrała lizaka za błyskawiczną odpowiedź na pytanie: Czyjego imienia jest nasz port lotniczy?
Na lotnisku było dla wszystkich uczestników rajdu zadanie do wykonania: mieli znaleźć polskie lub angielskie znaczenie słów z napisów informacyjnych dla pasażerów umieszczonych w hali odpraw. Wszyscy spisali się znakomicie! Z całą pewnością poradzą sobie na każdym lotnisku!
W hali lotniska mogliśmy też zagrzać się, odpocząć, a także napić się gorącej czekolady lub herbaty w oczekiwaniu na samolot. Tak, tak, czekaliśmy na samolot do Dortmundu, aby zaobserwować jego start po czym raźno ruszyliśmy w drogę powrotną.

I bylibyśmy już całkiem sobie poszli gdyby nie to, że dzieci zauważyły wychodzącego z lasu Mikołaja! Najprawdziwszego! Sympatyczny pan w czerwonym stroju porozmawiał chwilę z dziećmi i każdemu wręczył swoją podobiznę z czekolady i staną z dziećmi do pamiątkowego zdjęcia. Po tym spotkaniu zapadła decyzja, że wracamy do szkoły najkrótszą drogą. Mimo zimna wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyprawy.Kontakt
Szkoła Podstawowa
nr 44
im. prof. Jana Molla
ul. Kusocińskiego 100
94-054 Łódź


tel. 42 686 48 89
fax. 42 686 48 89


kontakt@sp44.elodz.edu.pl

Projekty